Co każda kobieta wiedzieć powinna…

Każda kobieta jest podatna na zapalenie pęcherza, toteż każda powinna znać sposoby zapobiegania tej chorobie i ich przestrzegać. Trzeba wiedzieć, że:

• Prysznic skuteczniej zmywa bakterie z ujścia cewki moczowej niż kąpiel w wannie. Należy dokładnie myć mydłem i spłukiwać okolice pochwy i odbytnicy. Unikać takich płynów do kąpieli i dezodorantów intymnych które mogą podrażniać okolice narządów płciowych, a także zachwiać miej scową równowagę kwasowo-zasadową, powodując namnożenie się bakterii i infekcję.

• Bakterie dobrze się czują w ciepłym, wilgotnym środowisku. Dlatego też zdrowe są majtki bawełniane, a nie z tkanin syntetycznych – bawełna znacznie lepiej wchłania wilgoć.

• Również słodkie środowisko jest przyjazne dla bakterii kobiety chore na cukrzycę mają szczególną skłonność do nawracającego zapalenia pęcherza, po-nieważ w ich moczu znajduje się cukier. Muszą więc one wyjątkowo pilnie dbać o higienę intymną, a poza tym bezwzględnie utrzymywać w normie poziom cukru we krwi (a tym samym w moczu).

• Należy zawsze oddawać mocz przed stosunkiem i po nim. Przed – żeby spłukać przynajmniej część bakterii, które inaczej mogłyby zostać przeniesione do cewki przy ruchach prącia. Po stosunku – żeby wypłukać drobnoustroje, które dostały się jednak do ujścia cewki i dalej, zanim spowodują infekcję. W tym samym celu dobrze jest umyć po stosunku okolice pochwy pod bieżącą wodą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie