Czy to klimakterium?

Miewasz napady napływających fal gorąca? Twoje miesiączki stały się niere-gularne i nie do przewidzenia, a zbliżasz się do pięćdziesiątki? Najprawdopodob-niej rozpoczęłaś menopauzę. Możesz to sprawdzić przez zanurzenie pręcika testowego w moczu. Musisz pobrać dwie próbki w odstępie tygodnia i wysłać je do laboratorim, skąd uzyskasz odpowiedź, czy jest to menopauza. Spytaj o ten test swojego lekarza.

Sól i gwiazdy: Wielu (nie wszyscy) pacjentów z nadciśnieniem i/lub zastoinową niewydolnością serca powinno ograniczyć spożycie soli. Ale jak z całą pewnością stwierdzić, że używa się jej za dużo? Służy do tego specjalny test – paski, które zanurza się w próbce moczu z nocy. Jeżeli dieta była przestrzegana, w ciągu dwudziestu sekund na pasku pojawia się gwiazda. To nagroda. Im większa gwiazda, tym mniej soli było w diecie. Jeżeli gwiazda w ogóle się nie pojawi, znaczy to, że było jej za dużo. Badania prowadzone nad tym testem przed wprowadzeniem go do sprzedaży wskazują, że dzięki niemu pacjenci mogą korygować swoją dietę, a niejeden – w jej efekcie – mógł ograniczyć również stosowanie leków obniżających ciśnienie.

Badanie poziomu stresu: To, czy człowiek reaguje na biologiczne sprzężenie zwrotne i inne techniki relaksacyjne, czy nie, jest sprawą bardzo indywidualną. Bardzo podobnie jak z hipnozą. Jednych bardzo łatwo wprowadzić w „trans hipnotyczny”, z innymi to się nie udaje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie