Kupując nowy materac

Kupując nowy materac, połóż się na nim w salonie meblowym, tak jak to radzą w reklamach telewizyjnych, i przekonaj się, czy ci wygodnie. Chcę jeszcze dodać, że właśnie przeczytałem doniesienie o badaniach przeprowadzonych w Australii, które wykazały, iż wełniany pledzik umieszczony pomiędzy materacem a prześcieradłem sprawia, że człowiek rzadziej przewraca się z boku na bok. (Jestem pewien, iż fakt, że wiadomość ta pochodzi z Australii, nie ma nic wspólnego z tym, że jest ona czołowym producentem wełny.) Zawsze wolałem przykrywać się wełnianym kocem niż syntetycznym, chociaż o żadnych badaniach wykazujących statystycznie jego przewagę nie czytałem przedtem. Na wszelki wypadek warto mieć podkładkę z wełny także pod prześcieradłem.

Dobry sposób na zaśnięcie to pozwolić pobłądzić wyobraźni – połóż się na plecach i myśl o rzeczach przyj emny ch, by oderwać się od mniej szych i większych kłopotów. Jeśli masz poważny problem i nie potrafisz o nim zapomnieć, to przynajmniej nie przywołuj na myśl wszystkich innych spraw, które nie dają ci spokoju. O jednej można konstruktywnie pomyśleć, wieczorny ’’przegląd” wszystkich na raz spędzi ci sen z oczu.

Niektórzy moi pacjenci są zwolennikami różnego rodzaju technik i metod relaksujących. Spróbuj np. zrelaksować się rozluźniając kolejno różne partie mięśni ciała, oddychając przy tym powoli i rytmicznie. Kojąco działa ciepła – nie gorąca-wieczorna kąpiel, wywołując senność dzięki odpływowi krwi z mózgu do skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie