Botoks w zabiegach, które realizuje medycyna estetyczna.

Jednym z najbardziej popularnych materiałów stosowanych w medycynie estetycznej jest botoks. Toksyna botulinowa ma zarówno bardzo pozytywne opinie, jak też wiele negatywnych opinii dotyczących bezpieczeństwa, skuteczności stosowania tej substancji w poszczególnych zabiegach. Natomiast medycyna estetyczna warszawa korzysta z botoksu od wielu lat podobnie jak inne dziedziny medycyny, co przekłada się na bardzo dobrą znajomość zarówno pozytywnych jak też negatywnych efektów tej substancji. Właściwie przeprowadzone zabiegi z wykorzystaniem botoksu pozwalają na uzyskanie pozytywnych efektów przy redukowaniu zmarszczek oraz na uzyskanie poprawy wyglądu skóry twarzy.

Użycie toksyny botulinowej jest nadal jednym z bardziej popularnych zabiegów realizowanych w klinikach oraz gabinetach medycyny estetycznej pomimo wielu nieprzychylnych artykułów, które powstały na temat stosowania botoksu. Właściwie przeprowadzony zabieg pozwala na uzyskanie bardzo skutecznych efektów, które pozwalają naharowanie skurczu mięśni mimicznych, co przekłada się na odmłodzenie skóry. Zabieg warto wykonywać w renomowanych klinikach, gabinetach i pod okiem doświadczonych lekarzy medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna w Warszawie

Wykonanie zabiegu przy zastosowaniu botoksu pozwala na hamowanie skurczu mięśni mimicznych. Jednym z problemów przy stosowaniu zabiegów botulinowych jest użycie nadmiernej ilości botoksu lub zastosowanie nadmiernej ilości zabiegu, co może prowadzić do ograniczenia mimiki twarzy. Taki efekt nie prezentuje się naturalnie i estetycznie. Natomiast właściwie przeprowadzone zabiegi pozwalają na odmłodzenie skóry, wygładzenie jej, co przekłada się na uzyskanie efektu zrelaksowanej twarzy. Z tego powodu medycyna estetyczna warszawa zapewnia stosowanie botoksu przede wszystkim w celu usuwania tak zwanych lwich zmarszczek, które pojawiają się przy pionowych zmarszczkach pomiędzy brwiami, zmarszczkach pozimowych, które występują na czole oraz przy kurzych łapkach, które pojawiają się wokół oczu. Zabieg botoksu bywa również stosowany przy, niektórych schorzeniach oraz ich redukowaniu. Botoks nie tylko stosowany jest do usuwania mimicznych zmarszczek, ale skutecznie wykorzystywany jest przy leczeniu nadpotliwości oraz bruksizmu.

Medycyna estetyczna – Warszawa

Jednym z atutów zabiegu botulinowego jest jego krótki czas realizowania. Z tego powodu potocznie nazywany jest on zabiegiem lunchowym ze względu na możliwość bardzo szybkiego przeprowadzenia zabiegu. Jest to spowodowane między innymi tym, że zabieg z wykorzystaniem botoksu nie wymaga żadnego, specjalnego przygotowania. Jednocześnie zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji po zabiegu, co pozwala na szybkie powrócenie po nim do codziennych czynności. Doświadczony lekarzy medycyny estetycznej, dermatologii jest w stanie zapewnić niemal natychmiastowe efekty po wykonaniu zabiegu. Zabieg jest wykonywany przy asyście pielęgniarki i może być zrealizowany zarówno w gabinecie jak też klinice, w której dostępna jest w ofercie medycyna estetyczna warszawa, oraz przy zastosowaniu w większości przypadków znieczulenia miejscowego. Zabieg z wykorzystaniem botoksu nie jest jednak nadmiernie bolesny. Po wykonaniu zabiegu można uzyskać długotrwałe efekty, które utrzymują się średnio przez trzy miesiące do nawet do sześciu miesięcy. Efekt może być również u pewnych pacjentów bardziej długotrwały. Czas utrzymywania się efektu zabiegu zależy zarówno od ilości zastosowanego preparatu, ale również od wielu czynników dodatkowych. Z jednej strony są to czynniki takie jak pora roku, ale również stan skóry poddawanej zabiegowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie