O alergii, a zwłaszcza o astmie

Prawdę mówiąc, wahałem się, czy napisać ten rozdział. Jakie były przyczyny moich rozterek? Alergikiem albo się jest, albo się nim nie jest. Alergikom ta lektura nie otworzy oczu, bo dobrze wiedzą o swojej dolegliwości i niejednego już doświadczyli, ucząc się jakoś sobie z nią radzić. A pozostałych ta sprawa w ogóle nie obchodzi. Po namyśle doszedłem jednak do wniosku, że alergicy niekoniecznie wiedzą wszystko o przyczynach i mechanizmie tej choroby, a mogą być także ciekawi opinii naukowców na temat metod zapobiegania jej. Wśród praktycznych wskazówek, jak żyć z alergią, też mogą znaleźć coś, co im się przyda. Do tego pojawiają się wciąż nowe leki przeciwdziałające alergii, na co pragnąłbym ich… uczulić.

Z kolei osoby, które na nią nigdy nie cierpiały, często nie zdają sobie sprawy, że może ona wystąpić w każdym, nawet późnym okresie życia (i zdarza się to wcale nierzadko). Warto więc wiedzieć, na czym ten problem polega i jak sobie z nim radzić.

Poza tym jest coraz więcej alergicznych dzieci, u których należy wykształcać odpowiednie nawyki i uczyć je z tym żyć. Tak więc w końcu uznałem, że informacje zawarte w tym rozdziale mogą przydać się wielu czytelnikom i postanowiłem włączyć go do książki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie