Pomocne bywa słuchanie przed snem nagrań autohipnotycznych

Pomocne bywa słuchanie przed snem nagrań autohipnotycznych oraz kaset z nagraniami szumu fal i innych kojących głosów natury. Takie „maskujące” dźwięki mogą mieć zasadnicze znaczenie dla osób mieszkających na hałaśliwych ulicach, w centrach dużych miast, w bliskości lotniska, autostrady, torów kolejowych.

Czy należy brać coś na sen? Można wypróbować aspirynę – co wieczór dwie tabletki- jeśli oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań (astma albo schorzenia z towarzyszącą podatnością na krwawienia, jak np. choroba wrzodowa). Większość osób uważa, że łagodnie działające preparaty nasenne w płynie są zupełnie bezpieczne, choćby dlatego, że są sprzedawane bez recepty. Jednak nie jest prawdą, że wszyscy mogą spokojnie po nie sięgać. Większość tych leków [jeśli nie są to preparaty ziołowe] zawiera składniki przeciwuczuleniowe, które pogarszają przebieg jaskry i powodują kłopoty zz oddawaniem moczu, szczególnie u mężczyzn. Radzę każdemu, kto bierze je regularnie, zasięgnąć porady lekarskiej, czy jest to dla niego w pełni bezpieczne.

Pytania, jakie najczęściej zadają pacjenci cierpiący na bezsenność, dotyczą pigułek nasennych lub uspokajających. Jak większość lekarzy, jestem przeciwny długotrwałemu, codziennemu ich zażywaniu. Nie mam zastrzeżeń, gdy chodzi o wzięcie takiej tabletki od czasu do czasu, w szczególnie trudnych sytuacjach, takich jak utrata bliskiej osoby, niepowodzenia finansowe czy inne. Jednak uciekanie się do tych leków jako metoda prowadzi do przyzwyczajenia i jest niepożądane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie