Wyposażenie prącia

Żeby zneutralizować jego działanie, sprzyjające rozwojowi nowotworu, można wprawdzie – dla uniknięcia chirurgii – podawać pacjentom żeńskie hormony, ale końcowy rezultat jest taki sam, jak w przypadku usunięcia jąder. Jeszcze jedną formą terapii są naświetlania. W ich następstwie 50 procent mężczyzn staje się impotentami – gdy stosuje się naświetlanie z zewnątrz, a tylko 7 procent – gdy do zaatakowanego przez nowotwór gruczołu krokowego wprowadza się radioaktywne drobiny złota.

W kilku przypadkach impotencja jest nieodwracalna. Są to: uszkodzenie prącia lub usunięcie jego części z powodu nowotworu stwardnienie rozsiane i inne schorzenia układu nerwowego uszkadzające nerwy przekazujące impulsy do prącia urazy lub udar mózgu czasem operacje jelita grubego, kiedy jego większa część zostaje usunięta z powodu rozległości zmiany chorobowej.

Pora na podsumowanie. W każdym indywidualnym przypadku trzeba przede wszystkim ustalić, czy tło impotencji jest psychiczne czy organiczne. Wspomniałem o prostej metodzie owijania prącia na noc znaczkami pocztowymi. Oczywiście, istnieją bardziej wyrafinowane sposoby, żeby ocenić ukrwienie członka. Można poddać się badaniom neurologicznym, by sprawdzić, czy nerwy nie są uszkodzone. Kiedy impotencja jest spowodowana lekami łub ma charakter organiczny, należy starać się znaleźć i wyeliminować jej konkretną przyczynę (przyczyny). A jeśli ma charakter psychogenny – zasięgnąć porady seksuologa.

Niezależnie od tego, jakie ma ona podłoże i charakter, j eśli leczenie nie pomaga, skuteczny może okazać się zabieg chirurgiczny. Stosuje się dwie metody. Pierwsza to implantacja plastykowej wstawki, dzięki której prącie jest zawsze półsztywne. Wadą tego jest, oczywiście, stałe obrzmienie członka. Gdy taki mężczyzna włoży kąpielówki, ludzie myślą, że ma wzwód. Pacjenci wolą więc drugą metodę – wyposażenie prącia w rodzaj protezy pozwalającej kontrolować jego rozmiary i sztywność. Po obu stronach prącia wszywa się rurki, w jednym jądrze implantuje się małą pompkę, a pod skórą podbrzusza – pojemnik z płynem. W od-powiednim momencie przyciskasz pompkę, wtedy płyn z pojemnika przepływa do rurek w prąciu, powodując wzwód. Cały ten mechanizm może działać bardzo dyskretnie. Pewien mój znajomy jest już od dwóch lat żonaty i żona nie odkryła jeszcze tajemnicy jego potencji. Kochanka też nie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie