Zależy nam, żebyś nie miał wątpliwości

Proces projektowy

Każdy realizowany przez nas projekt jest inny.

Wynika to z tego, że inni są Klienci i ich potrzeby, nieruchomości, wykonawcy.
Zmieniają się też mody, trendy i inspiracje i chociaż staramy się projektować tak, żeby nasz design był odporny na ich przemijanie – jesteśmy z nimi na bieżąco i mocno z nich korzystamy.

Staramy się też być możliwie elastyczni, ale w większości przypadków zakres projektowy składa się z tych samych części.

Research

Zadajemy mnóstwo pytań, staramy się się poznać, oglądamy i omawiamy inspiracje. Chcemy rozpoznać co się Klientom podoba, a co nie.

Układ funkcjonalny

Jeżeli istnieje możliwość wprowadzenia zmian do projektu architektury w tym zakresie, bazując na rysunkach lub szkicach 2D rozmawiamy o możliwych układach funkcjonalnych, starając się znaleźć ten najbardziej optymalny.

Koncept

Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji i uzgodnieniu inspiracji przygotowujemy kompletną trójwymiarową koncepcję uwzględniającą właściwy układ funkcjonalny, propozycję kolorystyczną, oświetlenie, meble wolnostojące i zabudowy.

Poprawki

W naszej pracy wcale nie chodzi o to, żeby osiągnąć sukces za pierwszym podejściem – tylko, żeby wypracować najbardziej satysfakcjonujący kształt projektu w procesie projektowym.
Dlatego szczegółowo omawiamy nasze propozycje z klientem i uwzględniamy w naszym procesie jedną turę poprawek do zaprezentowanej koncepcji.

Wizualizacje

W ramach projektu przygotowujemy wizualizacje fotorealistyczne projektowanych pomieszczeń.
Zobaczycie na nich proponowany przez nas klimat wnętrza, dokładniejszą kolorystykę i oświetlenie.
I niestety to wszystko sprawi, że nie będziecie mogli się doczekać realizacji.

Rysunki techniczne

Dostaniesz od nas komplet rysunków technicznych, które wspomogą wybranych przez Ciebie wykonawców i dostawców w realizacji naszych wspólnych planów.

Zestawienia materiałów, kosztorys

Przedstawimy naszym Klientom listę koniecznych materiałów i wyposażenia, które uwzględniliśmy w projekcie wraz z ich aktualnymi cenami.
Na większość tych elementów uzyskujemy preferencyjne oferty od naszych zaprzyjaźnionych długoletnich partnerów, dostawców i wykonawców.

Nadzór autorski

Ponieważ realizacja prac to jeden z najbardziej kluczowych okresów życia projektów, chcemy Was w tym czasie wspomóc.

Doradzamy, tłumaczymy, wyjaśniamy i pomagamy w rozwiązywaniu bieżących problemów na budowie, wspomagamy w zamówieniu materiałów i doborze wykonawców i dostawców.

FAQ

Nasza ulubiona odpowiedź: to zależy.
Zależy od zakresu projektu, liczby pomieszczeń, harmonogramu budowy, możliwości zgłaszania zmian lokatorskich.
Ale podkreślamy zawsze, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo proponowany proces projektowy jest przedsięwzięciem wspólnym – naszym i naszych Klientów.
Na początku współpracy ciężko nam przewidzieć ile Klienci będą potrzebowali czasu na sprecyzowanie swoich oczekiwań, jak sprawnie pójdzie im udzielanie odpowiedzi na zadane przez nas pytania, podjęcie wielu mniejszych lub większych decyzji, które na etapie projektowania się pojawają.

Ogólnie można napisać, że najczęściej nasz pełny proces projektowy trwa pomiędzy 4 a 10 miesięcy.

Nasza podpowiedź – lepiej mieć więcej czasu na przemyślenie koniecznych kwestii w trakcie projektowania, więc sugerujemy nie zwlekać do ostatniej chwili.

Znów nasza ulubiona odpowiedź: to zależy.

Bo choć staramy się nie tworzyć wielomiesięcznych kolejek, to czasem zdarza się, że po podpisaniu umowy trzeba poczekać kilka tygodni na termin pierwszego spotkania projektowego.

Oczywiście o wszystkim zawsze informujemy na biężąco.

Tu prawidłowa jest tylko jedna odpowiedź – tak szybko jak to jest możliwe. Im więcej czasu i spokojniejszy przebieg procesu projektowego tym spodziewany jest lepszy efekt końcowy, dostęp do większej liczby wykonawców i dostawców i większa kontrola nad przebiegiem realizacji.

Żeby określić to dokładnie, potrzebujemy przeanalizować rzut projektowanej nieruchomości. Wszystko wyceniamy indywidualnie i nie mamy sztywnych cenników.

Najczęściej projekty wnętrz domów i mieszkań to kwoty w przedziale 250-350 zł/m2 projektowanej powierzchni. Po więcej szczegółów – prosimy o kontakt.5

Staramy się w określeniu tej kwoty możliwie mocno pomóc, doradzić i w miarę dokładnie do określić.

Ale mamy też nadzieję na elastyczne podejście naszych Klientów do tych kwestii, ponieważ większość czynników wpływających na cenę jest od nas zupełnie niezależnych (inflacja, wzrost cen rynkowych, wahania cen materiałów i usług itp.)

Natomiast szacujemy, że minimalna kwota, jaką należy zakładać na realizację prac wykończeniowych to 4000-5000 zł/m2.

Nie realizujemy. Braliśmy udział w tego typu projektach przez wiele lat i doszliśmy do przekonania, że w większości wypadków nie rekomendujemy tego rozwiązania.

Staramy się, żeby Klienci byli maksymalnie zadowoleni z efektu końcowego, a to najczęściej oznacza, że powinni być również zaangażowani w pewnym zakresie w proces projektowy i realizacyjny.

Natomiast, żeby ułatwić Klientom to zadanie, staramy się pomóc w doborze wykonawców i dostawców, a także jesteśmy dostępni w ramach konsultacji i doradztwa w trakcie realizacji prac wykończeniowych.

Nie. Wychodzimy z założenia, że naszym celem jest stworzenie kompletnego, spójnego wnętrza całej przestrzeni, w której będzie się toczyło życie naszych Klientów.

Ale jeśli Klienci mają duży dom lub mieszkanie i są absolutnie przekonani, że nie chcą projektować wszystkich pomieszczeń – najczęściej dochodzimy do porozumienia.

Czy jest jeszcze coś o co chciałbyś zapytać?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.