Zależy nam, żebyś nie miał wątpliwości

Proces projektowy

Każdy nasz projekt jest jedyny w swoim rodzaju. Dlaczego?

Bo nasze projekty tworzymy z myślą o Tobie i Twoich potrzebach.
Stawiamy na indywidualne podejście, elastyczność i wsłuchanie się w Twoje oczekiwania.
Dzięki temu każdy projekt jest unikalny i spełnia Twoje marzenia o idealnym wnętrzu. Oczywiście, nie zapominamy o trendach i inspiracjach, ale zawsze stawiamy na styl, który przetrwa próbę czasu.

Research

W naszym studiu projektowym proces badawczy jest kluczowy dla każdego projektu. Przeprowadzamy szczegółowe wywiady z naszymi Klientami, aby poznać ich preferencje i styl życia. Analizujemy inspiracje, aby zrozumieć, co ich przyciąga i czego unikają. Dzięki temu możemy zaproponować im projekty, które są nie tylko piękne, ale też funkcjonalne i odpowiadające na ich potrzeby.

Układ funkcjonalny

W przypadku, gdy istnieje taka potrzeba, jesteśmy w stanie dokonać korekt w projekcie architektonicznym, opierając się na rysunkach lub szkicach 2D. Wtedy rozmawiamy z Klientem o możliwych układach funkcjonalnych, starając się znaleźć rozwiązanie, które będzie dla niego najbardziej optymalne. Naszym celem jest dostarczenie projektu, który spełni wymagania przyszłych mieszkańców i zapewni im wygodne i funkcjonalne użytkowanie przestrzeni.

Koncept

W naszym studiu projektowym stawiamy na kompleksowe podejście do projektowania wnętrz. Po zebraniu wszystkich potrzebnych informacji i uzgodnieniu inspiracji, tworzymy trójwymiarowe projekty, które uwzględniają właściwy układ funkcjonalny, propozycję kolorystyczną, oświetlenie oraz meble wolnostojące i zabudowy. Nasze projekty są dopracowane w każdym detalu, aby spełniać oczekiwania naszych wymagających Klientów.

Poprawki

W naszej pracy nie stawiamy sobie za cel osiągnięcia sukcesu za pierwszym podejściem – dla nas najważniejsze jest wypracowanie optymalnego kształtu projektu w procesie projektowym. Dokładnie omawiamy nasze propozycje z klientem i uwzględniamy w naszym procesie jedną lub dwie tury poprawek do zaprezentowanej koncepcji, aby finalny projekt spełniał oczekiwania i potrzeby naszych klientów.

Wizualizacje

W ramach projektu tworzymy fotorealistyczne wizualizacje zaprojektowanych pomieszczeń, dzięki którym otrzymujecie kompletny obraz tego, jak będą prezentować się Wasze wnętrza. Nasze wizualizacje są dopracowane w najmniejszym detalu, aby spełnić Wasze oczekiwania i zainspirować do dalszych działań.

Rysunki techniczne

Otrzymasz od nas komplet rysunków technicznych, które wspomogą wybranych przez Ciebie wykonawców i dostawców w realizacji naszych wspólnych planów.

Zestawienia materiałów, kosztorys

Do zaakceptowanej koncepcji przedstawiamy listę koniecznych materiałów i wyposażenia, które uwzględniliśmy w projekcie wraz z ich aktualnymi cenami.
Na większość tych elementów uzyskujemy preferencyjne oferty od naszych zaprzyjaźnionych długoletnich partnerów, dostawców i wykonawców.

Nadzór autorski

Z uwagi na to, że faza realizacji projektu jest jednym z kluczowych etapów w całym procesie, chcemy w tym czasie zapewnić nasze wsparcie.

Służymy radą, wyjaśniamy wątpliwości, a także pomagamy w rozwiązywaniu bieżących problemów, które pojawiają się na budowie. Wspieramy w procesie zamawiania materiałów oraz dobieraniu wykonawców i dostawców, aby zagwarantować jak najlepszą realizację projektu.

FAQ

To zależy.
Zależy od zakresu projektu, liczby pomieszczeń, harmonogramu budowy, możliwości zgłaszania zmian lokatorskich.
Ale podkreślamy zawsze, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo proponowany proces projektowy jest przedsięwzięciem wspólnym – naszym i naszych Klientów.
Na początku współpracy trudno przewidzieć ile czasu Klienci będą potrzebowali czasu na sprecyzowanie swoich oczekiwań, jak sprawnie pójdzie im udzielanie odpowiedzi na zadane przez nas pytania, podjęcie wielu mniejszych lub większych decyzji, które na etapie projektowania zawsze się pojawają.

Ogólnie można napisać, że najczęściej nasz pełny proces projektowy trwa pomiędzy 5 a 10 miesięcy.

Nasza podpowiedź – lepiej mieć więcej czasu na przemyślenie koniecznych kwestii w trakcie projektowania, więc sugerujemy nie zwlekać do ostatniej chwili.

Najczęściej czas oczekiwania na rozpoczęcie projektu to kilka tygodni.

 

Sugerujemy, żeby zrobić to tak szybko jak to możliwe. Im więcej czasu i spokojniejszy przebieg procesu projektowego tym spodziewany jest lepszy efekt końcowy, dostęp do większej liczby wykonawców i dostawców i większa kontrola nad przebiegiem realizacji.

Żeby określić to dokładnie, potrzebujemy przeanalizować rzut projektowanej nieruchomości. Wszystko wyceniamy indywidualnie i nie mamy sztywnych cenników.

Najczęściej projekty wnętrz domów i mieszkań to kwoty w przedziale 250-350 zł/m2 projektowanej powierzchni. Po więcej szczegółów – prosimy o kontakt.

Staramy się w określeniu tej kwoty możliwie mocno pomóc, doradzić i w miarę dokładnie do określić.

Ale mamy też nadzieję na elastyczne podejście naszych Klientów do tych kwestii, ponieważ większość czynników wpływających na cenę jest od nas zupełnie niezależnych (inflacja, wzrost cen rynkowych, wahania cen materiałów i usług itp.)

Natomiast szacujemy, że minimalna kwota, jaką należy zakładać na realizację prac wykończeniowych to 5000-5500 zł/m2.

Nie realizujemy. Braliśmy udział w tego typu projektach przez wiele lat i doszliśmy do przekonania, że w większości wypadków nie rekomendujemy tego rozwiązania.

Staramy się, żeby Klienci byli maksymalnie zadowoleni z efektu końcowego, a to najczęściej oznacza, że powinni być również zaangażowani w pewnym zakresie w proces projektowy i realizacyjny.

Natomiast, żeby ułatwić Klientom to zadanie, staramy się pomóc w doborze wykonawców i dostawców, a także jesteśmy dostępni w ramach nadzoru autorskiego,  konsultacji i doradztwa w trakcie realizacji prac wykończeniowych.

Nie. Wychodzimy z założenia, że naszym celem jest stworzenie kompletnego, spójnego wnętrza całej przestrzeni, w której będzie się toczyło życie naszych Klientów.

Ale jeśli Klienci mają duży dom lub mieszkanie i są absolutnie przekonani, że nie chcą projektować wszystkich pomieszczeń – najczęściej dochodzimy do satysfakcjonującego porozumienia.

Czy jest jeszcze coś o co chciałbyś zapytać?

Skontaktuj się z nami, chętnie pomożemy.